Indoor 2020 (3)

Feb 04

O Sada Patín, clube destacado no Campionato Galego Indoor de patinaxe de velocidade celebrado na Coruña

O Pazo dos Deportes da Coruña acolleu este fin de semana o Campionato Galego Indoor de patinaxe de velocidade, un evento deportivo no que o Clube Sada Patín tivo unha destacada actuación, sumando varios podios.

 

Os resultados por categorías foron os seguintes:

 

Prebenxamín masculino (300 metros)

Erik Platas Suárez (Rabadeira)

Nicolás Eiroa Seoane (Alquimia)

Bruno Saleta Vázquez (Sada Patín)

 

 

Prebenxamín femenino (300 metros)

Lucía García Couto (Rabadeira)

Daniela Boedo Arza (Sada Patín)

Noa Benítez Brea (Galicia Rollers)

 

Prebenxamín masculino (800 metros)

Erik Platas Suárez (Rabadeira)

Nicolás Eiroa Seoane (Alquimia)

Bruno Saleta Vázquez (Sada Patín)

 

Prebenxamín femenino (800 metros)

Daniela Boedo Arzúa (Sada Patín)

Lucía García Couto (Rabadeira)

Macarena Salorio Campi (Sada Patín)

 

Benxamín masculino (300 metros)

Pablo Cal Rey (Sada Patín)

Brais Casas Cruz (Rabadeira)

Teo Fernández Arca (Sada Patín)

 

Benxamín femenino (300 metros)

Amaya Santos Fernández (Rabadeira)

Miranda Buusch Bermejo (Rabadeira)

Alba Benitez Brea (Galicia Rollers)

 

Benxamín masculino (800 metros)

Pablo Cal Rey (Sada Patín)

Teo Fernández Arca (Sada Patín)

Brais Casas Cruz (Rabadeira)

 

Benxamín femenino (800 metros)

Miranda Buusch Bermejo (Rabadeira)

Alba Benitez Brea (Galicia Rollers)

Paula Merino Yañez (Bierzo)

 

Alevín Masculino (300 metros)

Pablo Reguera Arias (Bierzo)

Iván Platas Guerra (Sada Patín)

Roque Valeiro Cortizo (Alquimia)

 

Alevín femenino (300 metros)

Sivia García Arriba (Sada Patín)

Uxía Sambade Fernández (Sada Patín)

Victoria Pardo Alonso (Sada Patín)

 

Alevín masculino (1000 metros)

Agustín M. Carballo Domínguez (Alquimia)

Iván Platas Guerra (Sada Patín)

Pablo Reguera Arias (Bierzo)

 

Alevín feminino (1000 metros)

Silvia García Arribe (Sada Patín)

Uxía Sambade Fernández (Sada Patín)

Nora Buusch Bermejo (Rabadeira)

 

Infantil masculino (300 metros)

Jesús Abeijón Núñez (Rabadeira)

Teo Fernández Pérez (Bierzo)

Pablo Santos Fernández (Rabadeira)

 

Infantil masculino (1000 metros)

Jesús Abeijón Núñez (Rabadeira)

Miguel Palmeiro Castro (Sada Patín)

Pablo Santos Fernández (Rabadeira)

 

Infantil femenino (300 metros)

Andrea Boedo Arza (Sada Patín)

Paula Portela Pardo (Sada Patín)

Carla Espinosa Rodríguez (Bierzo)

 

Infantil femenino (1000 metros)

Paula Portela Pardo (Sada Patín)

Andrea Boedo Arza (Sada Patín)

Julieta Dos Santos Acosta (Sada Patín)

 

Juvenil masculino (300 metros)

Manuel Taibo González (Rabadeira)

Sergio Álvarez Núñez (Rabadeira)

Santiago Rodríguez Areco (Alquimia)

 

Juvenil masculino (1000 metros)

Manuel Taibo González (Rabadeira)

Jorge Viñas Garea (Rabadeira)

Sergio Álvarez Nuñez (Bierzo)

 

Juvenil femenino (300 metros)

Andrea Pardo Alonso (Sada Patín)

Laura Palmiero Castro (Sada Patín)

Alejanda Blas Menéndez (Sada Patín)

 

Juvenil feminino (1000 metros)

Andrea Pardo Alonso (Sada Patín)

Laura Palmiero Castro (Sada Patín)

Alejanda Blas Menéndez (Sada Patín)

 

Junior masculino (300 metros)

Pedro E. Mantiñán Vieira (Sada Patín)

César Guillán Barcala (Rabadeira)

Neo José González González (Bierzo)

 

Junior masculino (1000 metros)

Pedro E. Mantiñán Vieira (Sada Patín)

Hugo Portela Ponte (Sada Patín)

Neo José González González (Bierzo)

 

Junior femenino (300 metros)

Lara García Arribe (Sada Patín)

Ainhoa Owona García (Sada Patín)

Miriam García González (Bierzo)

 

Junior femenino (1000 metros)

Ainhoa Owona García (Sada Patín)

Lara García Arribe (Sada Patín)

Miriam García González (Bierzo)

 

Senior masculino (300 metros)

Anxo Prado Camba (Sada Patín)

Kevin Owona García (Sada Patín)

Fernando José Mejía Medina (Sada Patín)

 

Senior masculino (1000 metros)

Fernando José Mejía Medina (Sada Patín)

Mario de Diego López (Sada Patín)

Anxo Prada Camba (Sada Patín)

 

Senior femenino (300 metros)

Ana Veiga Rivas (Alquimia)

 

Senior femenino (1000 metros)

Ana Veiga Rivas (Alquimia)

 

Máster femenino (300 metros)

Elena Zamorano García (Freestyle Vigo)

Olaya De hoyos Centeno (Rabadeira)

Amaia De Luis González  (Freestyle Vigo)

 

Máster femenino (800 metros)

Olaya De hoyos Centeno (Rabadeira)

Elena Zamorano García (Freestyle Vigo)

Amaia De Luis González  (Freestyle Vigo)

 

Máster masculino (300 metros)

Carlos Antonio Gayoso Padula (Galicia Rollers)

Óscar Platas Casal (Sada Patín)

José González Méndez (Bierzo)

 

Máster masculino (800 metros)

Carlos Antonio Gayoso Padula (Galicia Rollers)

Óscar Platas Casal (Sada Patín)

José Manuel Taibo Iglesias (Rabadeira)

 

 

 

 

Oficinas y Sede Social
Praza de Agustín Díaz, nº 3
15008 - A Coruña
Redes Sociales
Página Web | www.fgpatinaxe.gal
Facebook y Twitter | FGPatinaxe
Datos de Contacto
Email General | secretaria@fgpatinaxe.gal
Tfno | 981 130 994 - Fax | 981 134 183
Copyrights © All Rights Reserved FEDERACIÓN GALEGA DE PATINAXE AVISO LEGAL