lucasperez

Dic 07

Seis medallas para os galegos nos Campionatos de España de Artístico e Trofeo Ciudad de Cunit

Gran papel dos patinadores galegos nos Campionatos de España de Patinaxe Artístico e no Trofeo Ciudad de Cunit celebrados nas localidades de Cunit e Torrembarra, con seis preseas para os nosos representantes.

 

No Campionato de España en solo danza en senior femenino Andrea Llovo, do CP Coruxo, proclamouse campeona de España. Ademáis, a patinadora Flor Lago, do CP Oroso, foi duodécima.

No Trofeo Ciudad de Cunit, en libre juvenil masculino, Lucas Yáñez, do CP Oleiros, proclamouse campión.

 

Tamén gaño una categoría libre cadete masculino Diego Iñiguez, do Patín Axel Arteixo, Jorge Noya Ageitos, do Ribeira, foi séptimo, mentras que Anxo Giau, do Fontiñas foi noveno.

 

Mentras, no Campionato de España na categoría solo danza junior femenino Enya Rodríguez del Alquimia, foi a tercera clasificada, Andrea Castañeda, de Fervello, sexta, e decimotercera Adriana Prego Casas, do Alquimia.

 

A segunda praza no solo danza cadete masculino acadouna Ángel Lorenzo, de Fervello. E coa prata tamén se alzou en Solo danza juvenil masculino Brais Cano, de Alquimia.

 

 

O resumo da participación do resto de patinadores e patinadoras galegos e galegas foi o seguinte:

 

 

Trofeo Ciudad e Torredembrada

Campeonato de España Solo Danza (de cadete a senior)

 

Solo danza senior femenino

 

Quinta plaza para María Bilbao Palomo, Fervello e décima para Iria Cano (Alquimia)

 

Solo danza cadete femenino

 

Oitava praza para Sabela Santiso (Alquimia) e 17º para Nerea Romero (Fervello).

 

Campeonato de España Cadete a Juvenil (Cunit)

 

Libre cadete femenino

 

Novena praza para Alejandra Oliveira, do Ribeira, 10º para Sara Prado, de Oroso, e 22º para Lucía Alonso (Valladares).

 

Libre Juvenil femenino

 

Séptima posición para Leire Fernández (Ágora), 11º para Noa Fariña (CP Compostela), 14º para Anta Vizcaya (Brión) e 15º para Amina Fernández (Ágora).

 

Campeonatos de España de Junior a Senior

 

Final libre junior femenino

Cuarta posición para Enya Rodríguez, do Alquimia, e 5º para Anahí Álvarez, do Valladares.

 

brais canoenya e sabela

enya, ari e iria Fotos: Alquimia

 

 

WhatsApp Image 2020-12-07 at 18.19.14 (1) WhatsApp Image 2020-12-07 at 18.19.14 (2) WhatsApp Image 2020-12-07 at 18.19.14

 

 

Clasificacións totais

juniorfemsolodanza

juvenil masculino

libre cadete femenino

libre cadete masculino

libre junior femenina

libre juvenil femenino

solo danza cadete masculino

solo danza juvenil masculino

solodance cadete femenino

solodanzaseniorfem

 

 

 

 

 

 

Oficinas y Sede Social
Praza de Agustín Díaz, nº 3
15008 - A Coruña
Redes Sociales
Página Web | www.fgpatinaxe.gal
Facebook y Twitter | FGPatinaxe
Datos de Contacto
Email General | secretaria@fgpatinaxe.gal
Tfno | 981 130 994 - Fax | 981 134 183
Copyrights © All Rights Reserved FEDERACIÓN GALEGA DE PATINAXE AVISO LEGAL