sub6

Dic 16

A cuarta proba de Skate celebrada no Northside Park decidiu os campións galegos

 

A cuarta proba do circuito galego de Skate decidiu os campións das categorías dende sub 6 ata sub 18. O evento tivo lugar este fin de semana nas instalacións de Northside Skatepark en Arteixo, organizado polo clube La Madriguera e a Federación Galega de Patinaxe e na que colaboraron a Xunta de Galicia e Fundación Deporte Galego.

Trala celebración dun Open de Minirampa, tivo lugar a entrega de premios, a que acudiu en representación da Federación Galega de Patinaxe o vicepresidente Julio Parga, a concelleira de deportes de Arteixo Purificación Zas e Óscar Vales, propietario de Vazva, patrocinador do evento.

Trala disputa das catro probas (Viejo Lobo, Northside, Ws e La Madriguera) estos foron os podios nas diferentes categorías e os campións galegos das mesmas.

 

Categoría sub 6

1.Bieto Rodríguez Álvarez (WS)

2. Brais Preito González (La Madriguera)

3.  Roque Dellano (Northside)

 

Categoría sub 9

1.José Luis Cabarcos  (Northside)

2. Iago Cabarcos (Northside)

3. Brais Martínez Rodiño (Viejo Lobo)

 

Categoría sub 12

1.Luis Martínez Martínez (Northside)

2.Valentina Planes Neira (Northside)

3.Rodrigo Braña (Northside)

 

Categoría sub 15 femenina

  1. Violeta Martínez  (Northside)
  2. Lucía Criado (La Madriguera)
  3. Icia Moure (Northside)

 

Categoría sub 15

1.Antón Martínez (Galifornia)

2.Diego Da Cuña Alonso (Galifornia)

3.Anxo García Riobo (Wsskateboard)

 

Categoría sub 18

  1. Elijah Varela Pasaro (Northside)
  2. Javier Martínez (Free)
  3. Muniel Rodríguez (Galifornia)

 

 

fotofamiliasub9 sub12 IMG-20191215-WA0034 sub15fem sub18

Oficinas y Sede Social
Praza de Agustín Díaz, nº 3
15008 - A Coruña
Redes Sociales
Página Web | www.fgpatinaxe.gal
Facebook y Twitter | FGPatinaxe
Datos de Contacto
Email General | secretaria@fgpatinaxe.gal
Tfno | 981 130 994 - Fax | 981 134 183
Copyrights © All Rights Reserved FEDERACIÓN GALEGA DE PATINAXE AVISO LEGAL